Kategori Arşivi: Emine ÖZDEMİR

İNCİRÇEKİRDEĞİ

kahve

En sevdiğiniz yemeği tuzsuz yemek size lezzet verir mi? Peki sevdiğiniz antepfıstıklı çikolatayı şekersiz olsa yer misiniz? Çok sevdiğiniz bir gömleğin bir düğmesi eksik olsa onu giyer misiniz?

NEFRETİ AŞMANIN TEK YOLU VAR!

Affetmek

Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. Nefret yaşamdan zevk almamızı, insanların güzel yanlarını görmemizi engeller. Hiç kimse saf iyi ya da saf kötü değildir. Salt kötülükleri görmek bir süre sonra şüphe, depresyon ve umutsuzluk denizinde boğar insanı. Nefret dolu bir yaşam, mutsuz bir yaşamdır. Affetmek insanı derinleştirir.

ÇOCUĞUNUZA DERS ÇALIŞMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK İÇİN

ders çalışan

– Çocuklara ödev yapma alışkanlığı nasıl kazandırılır? Onlar için uygun ders çalışma programı nasıl hazırlanır? Program hazırlamada çocuğun da katkısı olmalı mıdır? – Ödev yapma alışkanlığını çocuklarımıza aşılayabilmemiz için öncelikli olarak çocuğa niçin ödev yapılması gerektiğinin ve tamamlamanın neden önemli olduğunun onun anlayabileceği bir dille açıklanması gerekir. Çünkü çocuklar bunu kavramadıklarında ders yapmamak için kendilerince …

Devamını oku »

ÇOCUKLARINIZLA KONUŞUN

üzgün çocuk

Bir gün susmayı öğrendim. Öyle bir sustum ki belki sonsuza kadar susacaktım. Çünkü susmak benim küçücük dünyamda babamla kurduğum iletişim tarzıydı. Babam akşamları eve yorgun dönerdi. Ben bütün gün evde sıkılır, onun gelişini iple çekerdim. Daha o kapıdan girer girmez boynuna atılır onunla oynamak isterdim. Babam sarılır, öper sonra da, hadi odana git, derdi. Yemek …

Devamını oku »

MERHABALAR!

merhaba

Selam sevgili dostlar! Yeni bir site ile karşınızdayız. Heyecanlıyız. Çünkü ilk kez böyle bir site çalışmasıyla sizlerleyiz. Ümitliyiz. Çünkü hizmet aşkı ve şevkini taşıyoruz. Yararlı olabilme ümidini taşıyoruz.

EŞİNİZLE MUHABBETİ ARTIRMAK İÇİN!

MUTLU ÇİFT

Eşinize onu sevdiğinizi söyleyin. Eşinizi takdir edin. Tebessümü yüzünüzden eksik etmeyin.